Na jihu Čech od pátku přibylo 5 lidí s nákazou Covid-19. Pozitivních je tak 73

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během tří posledních dnů zaznamenali hygienici na jihu Čech pět nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou Covid-19 se tak k nedělní osmnácté hodině zvýšil na 171. V neděli večer bylo v kraji aktuálně třiasedmdesát pozitivních osob.

Od čtvrtečního do pátečního večera vyšetřily laboratoře v regionu 338 nových vzorků osob s podezřením na možné onemocnění Covid-19. Pozitivní byl jeden. „Byl zachycen na Písecku a jednalo se o přenos po rodinném kontaktu s již dříve pozitivně testovanou osobou, která je umístěna v karanténě,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V sobotu vyšetřily laboratoře v regionu 247 nových suspektních vzorků osob s podezřením na možné onemocnění Covid-19. Pozitivní byly dva. „Jeden nový případ byl zachycen na Českobudějovicku a druhý na Prachaticku. V obou případech se jednalo o přenos po rodinném kontaktu s již dříve pozitivně testovanou osobou, která je umístěna v karanténě,“ upřesnila Kotrbová.

Během neděle vyšetřily jihočeské laboratoře 83 nových vzorků osob. Pozitivní byly dva. „Oba nové případy byly zachyceny na Táborsku a v obou se jednalo o přenos v rámci rodiny po kontaktu s již dříve pozitivně testovanou osobou, která je umístěna v karanténě,“ doplnila Kvetoslava Kotrbová.

Podle dat krajské hygienické stanice bylo v neděli večer na jihu Čech mezi nemocnými 99 žen a 72 mužů. Z celkových 171 potvrzených případů Covid-19 je 41 z Českobudějovicka, 36 ze Strakonicka, 28 z Prachaticka, 22 z Českokrumlovska, 19 z Táborska, 16 z Jindřichohradecka a devět z Písecka.

„Mezi pozitivně testovanými je deset dětí ve věku do 14 let. Čtrnáct nemocných je v kategorii od 15 do 24 let, osmadvacet v kategorii od 25 až 34 let, osmadvacet v kategorii od 35 do 44 let, šestadvacet v kategorii od 45 do 54 let a osmadvacet v kategorii od 55 do 64 let. Celkem 37 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+,“ konstatovala epidemioložka jihočeské Krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.

Pro podezření na onemocnění Covid-19 bylo na jihu Čech dosud odesláno k vyšetření celkem 10 832 osob. V povinné karanténě se k nedělní osmnácté hodině nacházelo aktuálně 495 Jihočechů.