Opilci v Lidči vzali autobus útokem. Rozbili sklo a plivali na policisty

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Trojice opilců chtěla v pátek před polednem nastoupit do autobusu v Horní Lidči. Když zjistili, že řidič nejede jejich směrem, začali kopat do dveří a skla a snažili se utrhnout stěrač. Nepomohli si ani, když na místo přijeli policisté. Ty totiž zasypali nadávkami a plivali na ně.

Trojice silně podnapilých mužů se o uplynulém pátku vydala na autobusovou zastávku u vlakového nádraží, kde se řidiče zeptali, jestli jede do Valašských Klobouk. Ten jim odpověděl, že nejede a zavíral dveře. „Vtom začali opilí muži bouchat pěstmi do dveří autobusu, do čelního skla a jeden z nich se snažil utrhnout stěrač. Při odjezdu autobusu ze zastávky jeden z mužů hodil na autobus lahev s pivem,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po oznámení řidiče dorazili na místo policisté. „Výtržníci už tam nebyli, policisté je ale po chvíli našli nedaleko sedět na trávě s bednou piva. Všichni tři pánové byli silně podnapilí, odmítali prokázat totožnost, byli agresivní, plivali na policisty, vulgárně je uráželi a s hlídkou nespolupracovali. Nakonec se hlídce podařilo zjistit, že se jedná o muže ve věku 36, 28, 27 let z Brumova – Bylnice, kteří nadýchali 2,83 promile, 2,82 promile a 3,70 promile alkoholu,“ popsala Javorková.

Dva z nich museli policisté kvůli jejich agresivitě spoutat a odvézt na služebnu. Odtud putovali na kroměřížskou záchytku.

Řidič posléze zjistil, že mu výtržníci poškodili skleněnou výplň dveří. Škodu na autobusu musí ještě vyčíslit majitel. „Je možné, že právní kvalifikace, která je prozatím stanovena jako přestupky proti veřejnému pořádku a majetku, bude překvalifikována na trestný čin poškození cizí věci. Dále se pánové dopustili přestupku podle krizového zákona, jelikož si neustále, i přes upozornění policistů, sundávali z obličeje roušky,“ dodala Javorková.