Práce v Dolní a Žižkově se přesouvají do druhé etapy

Na silnici II/150 v ulicích Dolní a Žižkova v Havlíčkově Brodě pracují dělníci od počátku března. Stavba vnitřního okruhu města má trvat do konce letošního listopadu. Foto: Libor Blažek

HAVLÍČKŮV BROD – Druhá, v souvislosti s dopravními omezeními pro lidi z Brodu náročnější etapa modernizace ulic Dolní a Žižkova, odstartuje v pondělí 4. května a skončit má se závěrem srpna.

Nejvýznamnější změnou bude fakt, že uzavírka Žižkovy ulice se prodlouží až ke křižovatce s ulicí Prokopa Holého. Ulicí Na Ostrově tak už nebude možné vyjet a pokračovat směrem na Žižkov. Komplikace nastávají také pro vozidla městské policie a pro zásobování ZŠ V Sadech. „Situaci řeší využití komunikace podél rybníka Obora a dále vlevo k základní škole. Tato trasa je obousměrná a bude využita i pro vozidla městské policie,“ informoval vedoucí odboru dopravy městského úřadu Martin Stehno. Trasu však využívají také chodci, a tak tudy auta projedou v maximální rychlosti 20 km/hod.

Na Žižkov v jednom směru jedině přes Masaryčku

Zatímco ze Žižkova se k nádraží dostanete přes most u Rica, tedy s auty do 3,5 tuny, v opačném směru musíte přes Masarykovu ulici a dále přes obchvat města a až následně na Žižkov. O pár metrů dál si zajedete také kvůli tomu, že dělníci pokračují v rekonstrukci plynovodu v Chotěbořské ulici a úsek je tu mezi křižovatkami Chotěbořská – Reynkova a Chotěbořská – Nuselská v délce přes 300 metrů úplně uzavřený.

Práce na vnitřním kruhovém objezdu v centru Havlíčkova Brodu, tedy v ulicích Dolní a Žižkova mají skončit až v závěru listopadu. Jakmile stavební firma skončí se druhou etapou prací, už od září by měli řidiči jednosměrně projet od náměstí k mostu přes Sázavu u kostela sv. Kateřiny. Z ulice Na Valech se v rámci třetí etapy šoféři dostanou do ulice Žižkova a dále do Dolní ulice k mostu. Pěší budou využívat stávající chodníky nebo vytvořený koridor. Více o omezení v jednotlivých etapách prací se dočtete v článku Stavební sezóna přichází do Brodu brzy, připravte se na uzavírku Dolní ulice.

Další omezení stále platí v lokalitě za Černým mostem, více v článku Strážnou ulicí za Černým mostem se řidiči projedou už v červenci.