Řidič s luxusním autem prorazil plot a narazil do domu

JESENICKO – Dnes necelou půl hodinu po půlnoci vyjížděli policisté do Bílého Potoku u Javorníku k havárii osobního auta Tesla. 34letý řidič v důsledku nepřiměřené rychlosti nevybral zatáčku, prorazil plot, vjel do křoví a narazil do přilehlého domu. Nehoda si vyžádala tři lehká zranění.

„Necelou půl hodinu po půlnoci jsme vyjeli do Bílého Potoku k havárii vozidla. S vozem značky Tesla tam v důsledku nepřiměřené rychlosti poté, co nevybral levotočivou zatáčku, narazil 34letý řidič nejprve do oplocení a dřevin a následně také do zdiva přilehlého domu. Havárie si vyžádala tři lehká zranění,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Řidič zůstal po nárazu zaklíněn v autě. Na pomoc mu přispěchali přítomní svědci. Samotný řidič s policií nespolupracoval, odmítl se podrobit orientační dechové zkoušce i odběru krve v nemocnici. Policisté proto havarované auto zajistili a řidiči zadrželi řidičský průkaz. Škoda způsobená při havárii byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun. Policie nehodu na dále vyšetřuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .