Zoo Jihlava otvírá svůj venkovní areál, pavilon a vnitřní expozice zůstávají zavřené

Zoo Jihlava otevírá venkovní areál návštěvníkům. Foto ilustrační: Aleš Motejl pro Vysočina Tourism

JIHLAVA – I milovníci zvířátek a netrpěliví rodiče, kteří už neví, co by s dětmi podnikli, se konečně dočkali. Podle usnesení vlády České republiky otevírá v pondělí 27. dubna Zoo Jihlava venkovní část areálu. Vstupenku si můžete koupit pouze online, uzavřené zůstávají vnitřní pavilony a expozice a nutná jsou i další, především hygienická opatření.

Časové vstupenky do Zoo Jihlavy si musíte koupit výhradně přes eshop zoo, a to vždy minimálně jeden den dopředu. Po jejím zakoupení vám přijde číslo objednávky, které je důležité. Pro uplatnění online vstupenky na pokladnách totiž budete muset pro vstup do zoo uvést číslo své objednávky.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Online vstupenky jsou v tuto chvíli jednotné pro všechny skupiny návštěvníků. Jejím zakoupením a návštěvou naší zoo nás podpoříte v tomto nelehkém období. Děti do 3 let mají vstup zdarma,“ informují na webu Zoo Jihlava.
Aby zamezili nebezpečné koncentraci návštěvníků, bude zoo omezovat počet návštěvníků tak, aby bylo maximálně 150 lidí na jeden hektar plochy zoologické zahrady. V jihlavské zoo tak tak půjde o 1 500 návštěvníků denně.

Přísnější hygienická a jiná opatření

Vnitřní pavilony a expozice zoo zůstávají uzavřené. Pracovníci zoo budou areál dezinfikovat a připravili vše pro nutné rozestupy. Například vzdálenost mezi lavičkami je minimálně čtyři metry a prodej občerstvení je možný pouze přes výdejní okénko. V provozu je občerstvení Zanzibar v centrální části areálu, kavárna a stánky se zmrzlinou. Návštěvníci i zaměstnanci zoo jsou nadále povinni mít zakrytá ústa a nos – rouškou, ústenkou, nebo šátkem. „Zároveň i apelujeme na naše návštěvníky a prosíme je, aby sami ve vlastním zájmu a ohleduplnosti k ostatním tato opatření dodržovali, nesdružovali se do velkých skupin a dohlíželi na svoje děti, za které zodpovídají,“ žádají návštěvníky na webu zoologické zahrady.