Kradl sladkosti, sprchové gely a deodoranty. Zlodějíček z Otrokovic si tentokrát může odsedět 8 let

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Sedmadvacetiletý muž z Otrokovic skončil o víkendu ve vazbě, kde čelí obviněním z tří krádeží v prodejnách v Otrokovicích a Napajedlech. Z těch si odnesl cukrovinky, sprchové gely a deodoranty. Lup v hodnotě několika tisíc korun ho tentokrát může stát 8 let za mřížemi. Kradl totiž za nouzového stavu a v podmínce.

Ke krádežím došlo na přelomu března a dubna. „Koncem března odcizil v prodejně potravin v Napajedlech cukrovinky za sedm set korun, dva týdny nato zase v prodejně v Otrokovicích sedmnáct sprchových gelů za více než tisíc tři sta korun a pár dní nato odcizil ve stejné prodejně opět drogistické zboží, tentokrát třináct tuhých deodorantů za téměř tisíc pět set korun,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Gely a deodoranty následně prodal kolemjdoucím. „Muž se ke krádežím přiznal s tím, že krade jen proto, aby se uživil,“ dodala Kozumplíková.

V rejstříku trestů má i přes svůj věk 14 záznamů, a to hlavně za majetkovou trestnou činnost. Podle policie byl poprvé trestaný už v 17 letech.

Poslední krádeže ho mohou vyjít velmi draze. „Nejen že kradl v době nouzového stavu, ale zároveň také v období, kdy byl v podmínce za obdobnou trestnou činnost. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na osm let,“ vysvětlila Kozumplíková.