Modré zóny opět platí. České Budějovice systém spustí koncem týdne

Modré zóny v Českých Budějovicích (zdroj c-budejovice.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Od poloviny března byla zrušena platnost modrých parkovacích zón ve městech jako jedno z opatření proti šíření koronaviru. České Budějovice nebyly výjimkou. Vláda však svým včerejším rozhodnutím vše zrušila, a tak se parkování v krajské metropoli vrací opět do normálu.

Po dohodě se správcem systému, kterým je Dopravní podnik města České Budějovice, bude systém spuštěn v pátek 1. května 2020, a to i s ohledem na skutečnost, že následuje státní svátek a sobota a neděle. Prakticky to znamená, že se parkovací systém vrací do standardního režimu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Myslím, že bude dostatek času, aby se parkování ve městě v klidu vrátilo do původního stavu před platností nařízení se všemi jeho pravidly,“ uvedl náměstek primátora Viktor Lavička. Město tímto opatřením ovšem zaznamenalo výpadek v příjmech, který se bude pohybovat v řádech jednotek miliónů.