Žena z Frýdecka naletěla domnělému vojákovi, přišla o 300 tisíc!

Ilustrační foto.

FRÝDEK-MÍSTEK – Místní policisté vyšetřují případ, který se stal na konci března. Muž, který vystupoval jakožto americký voják, který sloužil v Sýrii, vylákal z poškozené na 300 tisíc korun.

Muž vystupoval pod identitou amerického vojáka, který slouží v Sýrii a skrz e-mail kontaktovat 38 letou ženu z Frýdecko-Místecka. Muž se ženou komunikoval několik dní přes e-mail a mimo jiné jí také sdělil, že by rád navázal přátelský vztah, ale potřeboval by pomoc.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ženu poprosil o zaslání její adresy, na kterou by zaslal balík s finanční částkou. Žena mu nejen adresu poskytla, ale také následně na jeho další prosby o pomoc v souvislosti se zadržením balíku v zahraničí zaslala také větší finanční obnos, který dosahoval částky 300.000,-Kč,“ dodává Karolína Bělunková z tiskového oddělení místní policie.

Poškozená vše nahlásila až poté, co jí údajný voják žádal o poskytnutí dalšího finančního obnosu. Policisté nyní případ vyšetřují, pachateli hrozí až 8 let vězení z důvodu podvodného jednání.