Až 15 let natvrdo! Osm případů podpory a propagace terorismu jde k soudu

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Vrchní státní zastupitelství v Praze akceptovalo postup kriminalistů a poslalo osm případů podpory a propagace terorismu k soudu. V případě odsouzení hrozí pachatelům až patnáctileté tresty.

Kriminalisté z protiextremistického a protiteroristického oddělení pražské policie ukončila práci na několika případech,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Daněk. Vyšetřování trvalo několik měsíců a případy se týkaly podpory a propagace terorismu, což je vážný trestný čin. Toto specializované oddělení pražské policie se zaměřuje na specifické případy kvalifikované právě v oblasti terorismu.

V uplynulém období jsme podali u osmi případů návrh na podání obžaloby,“ uvedl vedoucí protiextremistického a protiteroristického oddělení major Vojtěch Motyka. Vrchní státní zastupitelství akceptovalo postup kriminalistů a poslalo případy k příslušným soudům.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Případy se například týkaly schvalování teroristického útoku na Novém Zélandu, dále schvalování teroristického útoku na české vojáky v Afghánistánu, případně schvalování teroristického útoku, který provedl Anders Behring Breivik v červenci roku 2011. V případě odsouzení hrozí pachatelům trestného činu podpora a propagace terorismu trest odnětí svobody na pět až patnáct let.