Městská knihovna v Táboře otevře v květnu, ale v omezeném režimu

Městská knihovna v Táboře (zdroj cs.wikipedia.org/LADALENKEROVA)

TÁBOR – Milovníci knih jistě netrpělivě očekávají otevření knihovny v Táboře. K tomu mohlo dojít již na začátku tohoto týdne, ale vedení knihovny rozhodlo jinak. Knihovna tedy bude v provozu od 4. května, a to v omezeném režimu.

Důvody sdělila ředitelka Eva Měřínská. „Náhlá a zásadní změna termínu nás překvapila. Je nám to velmi líto, ale nemohli jsme hlavní knihovnu a naše pobočky otevřít 27. dubna. Do konce dubna dokončíme revizi knihovního fondu i konečné úpravy interiérů a připravíme knihovnu na bezpečný provoz pro všechny návštěvníky i zaměstnance,“ uvedla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Městská knihovna v Táboře bude fungovat v omezeném režimu. Ten se týká rychlého půjčování a vracení knih. To znamená, že obsluhovány budou menší skupinky návštěvníků, mezi čekajícími budou rozestupy 2 metry a samozřejmostí je dezinfekce u vstupu do knihovny. Pobytové služby jako veřejný internet, studovna nebo čítárna časopisů zatím nebudou k dispozici.

V Jiráskově ulici bude volný přístup ke knihám umožněn pouze v přízemí, přístup do vyšších pater nebude povolen. Knihy si lze však objednat k vyzvednutí. To je možné buď online přes katalog, po telefonu (381 200 587, 778 412 980) nebo přes e-mail knihovna@mkta.cz. Knihy budou připravené následující den po objednání, respektive po upozornění z knihovny.

„Těšíme se na naše čtenáře. Věříme, že chápou současnou situaci a nezanevřou na naše služby. Děkujeme za vstřícnost a podporu,“ uzavřela ředitelka Městské knihovny v Táboře Eva Měřínská.

Změna otevírací doby

Otevírací doba bude změněna tak, že místo soboty bude otevřeno i v pondělí.
Pondělí od 13:00 do 17:00 hodin
Úterý až pátek od 8:00 do 17:00 hodin