Nezapomeňte! V Plzni už zase platí parkovací řád

Ilustrační fotografie, zdroj: Pixabay

PLZEŇ – V rámci uvolňování opatření proti šíření koronaviru se město vrací k parkovacímu systému, jenž platil do 15. března 2020, tedy doby než účinnost parkovacího řádu zakázala vláda v souvislosti s nouzovým stavem.

Od úterý 28. dubna 2020 už znovu začal na území města Plzně platit parkovací řád, stejně tak je nutné opět dodržovat modré zóny. Plně vymáhat dodržování parkovacího řádu na svém území ale bude Plzeň od pondělí 4. května 2020, do té doby chce uplatňovat benevolentnější přístup a zaměřit se hlavně na informování řidičů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Informace upřesnil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule: „Neoprávněné stání v těchto dnech v modrých zónách chceme zatím řešit spíše domluvou, řidiči dostanou lístek s upozorněním za stěrač vozu. Dáváme tak občanům pár dnů na to, aby obnovení platnosti parkovacího řádu zaregistrovali.“

Město Plzeň nyní také připravuje návrh, kterým chce nahradit držitelům parkovacích rezidenčních karet na území města Plzně to, že po několik týdnů nemohli parkovat tam, kde jim umožňovaly modré zóny. „Najdeme způsob, jak to udělat, plánujeme, že prodloužíme platnosti karet o počet dní, kdy byl parkovací řád zneplatněn, bude to dělat zhruba šest týdnů,“ doplnil Michal Vozobule. Nařízené zrušení parkovacího řádu znamená pro město Plzeň finanční výpadek zhruba 4,5 až 4,7 milionu korun.