První Selské trhy se v Olomouci uskuteční už zítra, navážou na tradici farmářských trhů

Rajčátka z Haňovic, foto Facebook Selských trhů

OLOMOUC – Nově si budete moci každý týden koupit čerstvé a kvalitní potraviny lokálních pěstitelů a regionální výrobců, a to ve Smetanových sadech za pavilónem A mezi 13 až 17 hodinou. Poprvé se Selské trhy uskuteční ve čtvrtek 30. dubna, poté vždy každý poslední den pracovního týdne. Selské trhy se uskuteční za přísných hygienických podmínek, abyste si mohli bezpečně nakoupit oblíbené kvalitní potraviny.

Čerstvé ovoce a zeleninu, mléčné výrobky, uzeniny a maso, džemy a marmelády nebo kuchyňské bylinky a koření si nyní budete moci každý týden nakoupit ve Smetanových sadech v Olomouci za pavilonem A mezi 13 – 17 hodinou. Poprvé se uskuteční ve čtvrtek 30. dubna, následně pak 7. května a pak vždy každý poslední den pracovního týdne. Sortiment i prodejci se budou průběžně měnit, takže nabídka bude skutečně pestrá. Na první Selský trh, přijede např. Havlíčkovo řeznictví, Květiny Marta, Farma pod kaštany, Čokoládovna Troubelice a mnoho dalších.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Selské trhy jsou nový projekt Výstaviště Flora Olomouc, který navazuje na tradici farmářských trhů pořádaných donedávna v centru města. Trhy se přesunou z náměstí do příjemného prostředí parku. Můžete využít tramvajovou zastávku před pavilonem A, parkování na přilehlém parkovišti je zdarma. Selské trhy jsou připravovány podle přísných hygienických norem a plně respektují aktuální pravidla pro pořádání trhů, která jsou zkonzultovaná s Krajskou hygienickou stranicí, Státní veterinární správou a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Akce se bude konat na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech, jednotlivé stánky budou rozmístěny v dostatečné vzdálenosti od sebe a pro návštěvníky bude připravena dezinfekce.