Tragická smrt cyklisty. Smetl ho čtyřiašedesátiletý řidič z protisměru

Ilustrační fotografie

KLATOVSKO – Osudnou se včera večer stala jízda čtyřicetiletému cyklistovi z Klatov, která pro něj bohužel tragicky skončila před křižovatkou na obec Stážov. Drama se přihodilo kolem devatenácté hodiny.

Z protisměru se na něj prudce a nečekaně vyřítilo auto značky Toyota Yaris řízené čtyřiašedesátiletým cizincem, který jel směrem od Nýrska na Janovice nad Úhlavou. Na rovince před křižovatkou na obec Strážov však auto dostalo smyk, vjelo do protisměru, nejméně jednou se přetočilo přes střechu a narazilo přímo do bezmocného protijedoucího cyklisty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ten utrpěl zranění, kterým bohužel na místě podlehl. „U zemřelého byla nařízena soudní pitva. Řidič se podrobil dechové zkoušce i testu na návykové látky s negativními výsledky. Policisté po prohlídce vozidla zadrželi osvědčení o registraci vozidla a zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Komunikace byla po dopravní nehodě uzavřena tři hodiny a stanovena objízdná trasa,“ uvedla k smutnému případ policejní mluvčí Dana Ladmanová.