Tragické úterý pro motorkáře: 6 nehod, dvě nehody motorkáři nepřežili

zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV, BŘECLAV, HODONÍN, VYŠKOV – V úterý 28. dubna zasahovali hasiči u šesti dopravních nehod, při kterých havarovali motorkáři. Dvě nehody mají bohužel tragické následky. V dubnu už havarovalo 27 motorek.

O první nehodě v Modřicích jsme informovali v článku. Motorkář při nehodě zemřel. Druhý motorkář zemřel na následky zranění způsobených při nárazu do stromu na silnici mezi Medlovem a Smolínem, jak jsme psali zde. Dopravní nehoda se stala před půl šestou večer. „Poskytli jsme, na místě nehody rodinným příslušníkům posttraumatickou intervenční péči. Zásah jsme ukončili před půl desátou večer. Silnice byla po dobu zásahu neprůjezdná,“ uvedl mluvčí Jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Osobní auto s motorkou se střetlo v úterý večer také u Ratíškovic. Na místo nehody vyrazili kromě hasičů a policistů také záchranáři. „Ošetřili jsme jednoho pacienta, kterého jsme s poraněním dolní končetiny převáželi na chirurgii do hodonínské nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Další dopravní nehody s účastí motorkářů se staly odpoledne v Tišnově a Vyškově. Při hromadné nehodě ve Velkých Pavlovicích se těžce zranil také motorkář, o nehodě jsme psali zde.

Špatný promotorkáře byl i zařátek týdne. Poblíž Slavkova došlo ke kolizi dvou aut a motorkáře, po střetu utrpěl naštěstí jen lehké zranění. Ve stejnou dobu v brněnských Židenicích došlo ke střetu mladého motocyklisty s automobilem. S těžkým zraněním ho pak museli zdravotníci urgentně transportovat do nemocnice.V měsíci dubnu se stalo již 27 nehod s účastí motocyklů, u kterých hasiči zasahovali.

zdroj: HZS JMK
zdroj: HZS JMK