Turisté, sezóna začíná! 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní

zdroj: Jeskyně Na Turoldu

BLANSKO, BŘECLAV, ZNOJMO – Od 1. května bude v Národním parku Podyjí v provozu návštěvnické středisko v Čížově. Zatím pouze o sobotách, nedělích a státních svátcích od 9 do 17 hodin.

Otevřeny budou venkovní i vnitřní prostory návštěvnického střediska s výjimkou interaktivní expozice. Ředitel Správy Národního parku Podyjí Tomáš Rothröckl k tomu dodává: „Návštěvníci Podyjí se u nás mohou pohybovat po všech značených turistických i cykloturistických cestách. Upozorňujeme zejména na dodržování zákazu vjezdu motorovými vozidly na celém území parku, ta je možno odstavovat pouze na parkovištích a na povolených odstavných plochách. Neukáznění řidiči se vystavují možným sankcím. Vzhledem k probíhajícímu hnízdnímu období a času vyvádění mláďat je nezbytné se v terénu chovat bezhlučně a ohleduplně, tedy i s mazlíčky pouze na vodítku.” S návštěvou přeshraničních národních parků našich sousedů zatím moc nepočítejte. Navštívit přes podyjskou stranu sousední rakouský Národní park Thayatal možné prozatím do odvolání není.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jeskyně na Turoldu v Mikulově i dalších 13 zpřístupněných jeskyní se otevře ve stejném termínu jako české hrady a zámky. „Mělo by to být pravděpodobně 25. května, ve stejném termínu plánujeme zahájit provoz infocentra u Horního můstku propasti Macocha. Informační centrum Správy jeskyní na Skalním mlýně v Moravském krasu bude k dispozici návštěvníkům již od pondělí 4. května,” uvedl ředitel Správy jeskyní ČR Lubomír Přibyl.

Ministerstvo životního prostředí připomíná: Dbejte na zvýšenou hygienickou bezpečnost, povinnost chránit si rouškou nos a ústa, neshlukovat se v hloučku více než 10 lidí a dodržovat předepsané dvoumetrové rozestupy. Návštěvníkům bude před vstupem do prostor informačních středisek k dispozici desinfekce a jednorázové rukavice. Informační centra budou vybavena např. průhlednou přepážkou nebo venkovními výdejními okénky. Při nákupu volte raději bezkontaktní platby kartou.