Ty na mě se železnou tyčí, já na tebe s mačetou. Muž neváhal brutálně zaútočit na svého známého

zajištěná mačeta, foto Policie ČR

ZÁBŘEŽSKO – K závažnému incidentu došlo v sobotu 25. dubna na chodbě paneláku na Zábřežsku. 47letyý muž se snažil dobouchat na byt svého známého, u něhož byla v té době na návštěvě jeho přítelkyně. Kvůli obavě s možného incidentu si sebou vzal železnou tyč. Po otevření dveří bytu, do kterého se dobýval, se však sám stal obětí brutálního útoku.

„Od sobotního odpoledne, 25. 4. 2020, vyšetřují kriminalisté okolnosti závažného incidentu, k němuž došlo na Zábřežsku, v prostoru chodby panelového domu,“ uvedla policejní mluvčí jí Jiřina Vybíhalová. 47letý muž se snažil dobouchat na byt svého známého, u něhož byla v té době na návštěvě jeho přítelkyně. Kvůli obavě z možného incidentu si s sebou přinesl železnou tyč. Jakmile jeho o dva roky mladší známý otevřel dveře, nastala krátká slovní rozepře. Poté 47letý muž sám čelil brutálnímu útoku, kdy na něj mladší známý zaútočil bojovou mačetou, téměř mu amputoval prst na ruce a způsobil mu také vážné poranění hlavy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„O poskytnutí první pomoci a přivolání zdravotníků a policistů se bezprostředně postarali sousedé,“ doplnila Vybíhalová. Policisté útočníka na místě zadrželi. Záchranáři přepravili zraněného muže k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Jak se ukázalo, oba muži před incidentem popíjeli. Oběma policisté naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu. Útočníka kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví, za který mu mu hrozí tři léta až deset let za mřížemi. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.