Policisté za dva dny přistihli 43 opilých řidičů. Další akce budou následovat, slibují

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Policisté ve Zlínském kraji se během dvoudenní akce zaměřili na alkohol za volantem. Výsledky nejsou pro řidiče vůbec příznivé, přistihli totiž hned 43 hříšníků, kteří řídili pod vlivem. Následkem toho se budou v příštích dnech kontroly opakovat.

V uplynulých dvou dnech zastavovaly řidiče ve Zlínském kraji policejní hlídky už od brzkých ranních hodin. „Ve středu do desáté hodiny dopoledne hlídky zastavily 24 řidičů, u nichž byl následně zaznamenán pozitivní výsledek dechové zkoušky na alkohol. Ve dvou případech řidiči nadýchali více než jedno promile (1,5 a 1,28 promile) a jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ upřesnil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V podobném duchu proběhly i čtvrteční kontroly. „Ve stejném časovém období policisté odhalili 19 řidičů pod vlivem alkoholu. V jednom případě se opět jednalo o podezření na spáchání trestného činu (1,07 promile),“ uvedl Jaroš.

Pro řidiče to znamená, že se s větším počtem hlídek nejspíš setkají opětovně. „Vzhledem k tomu, že policisté během dvoudenní akce zjistili 43 řidičů pod vlivem alkoholu, budou i v následujících dnech silniční kontroly se zaměřením na alkohol více než pravděpodobné,“ dodal Jaroš.