Muž v otrokovickém baru bezdůvodně napadl a těžce zranil seniora. Případ teď míří k soudu

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Policejní komisař podal návrh na podání obžaloby proti třiatřicetiletému muži z Otrokovic, který vloni na Štědrý den bezdůvodně napadl v otrokovickém baru sedmašedesátiletého muže. Poté ještě zaútočil na policistu a chtěl hlídce utéct. Ve vězení může zůstat až 8 let.

Útočník tehdy v sedm hodin ráno bez jakékoliv důvodu náhle zaútočil na seniora v baru. „Starší muž po útoku upadl na zem, kde se udeřil do hlavy a s těžkým zraněním skončil v nemocnici. Důvodem, proč mladší z nich mrštil seniorem bezdůvodně a bez předchozího varování či rozepře o zem, by mohla být jeho celonoční konzumace alkoholu. Dechová zkouška ukázala v osm hodin ráno po příjezdu policistů hodnotu 1,82 promile alkoholu,“ sdělila tehdy policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Když chtěli policisté agresora odvézt na služebnu, po jednom z nich se ohnal, shodil ho na zem a utekl. Vzápětí byl ale zadržen a skončil v policejní cele.

Po napadení zůstal starší muž měsíc v nemocnici. „Poté se ještě několik týdnů léčil v domácím prostředí. Znalec ve znaleckém posudku z oboru zdravotnictví vyhodnotil, že se v tomto konkrétním případě jedná o vážnou poruchu zdraví, u níž nejsou vyloučeny trvalé následky,“ uvedla Kozumplíková.

Obviněný muž svého jednání litoval a připsal ho na vrub alkoholu. Slíbil, že pít už nebude a napadenému se omluvil.

O jeho vině a trestu nyní rozhodne soud. „Muži, který byl za zvlášť závažný zločin již jednou potrestaný, hrozí nyní za spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví a přečinů výtržnictví a násilí proti úřední osobě trest odnětí svobody až na osm let,“ dodala Kozumplíková.