Sedm jednotek hasičů vyjíždělo během hodiny ke dvěma požárům v Pačlavicích

Foto: HZS Zlínského kraje

KROMĚŘÍŽSKO – Hned dva požáry během jediné hodiny zaměstnaly v neděli odpoledne hasiče v Pačlavicích. Nejdřív vyrazili bojovat s plameny v budově bývalého vepřína. Pouze minutu po uhašení požáru vyjeli k hořící garáži.

První požár byl ohlášen krátce před půl druhou. Na místo vyrazilo šest jednotek hasičů. „Po příjezdu na místo bylo velitelem potvrzeno, že požár zasáhl uskladněné dřevěné klády a část střechy bývalého vepřína. Jednotky natáhly několik útočných proudů a požár bleskově lokalizovaly. Po kontrole střechy a dalších prostor termokamerou byla v 14:14 hodin ohlášena celková likvidace události,“ popsal zásah mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Asi minutu po uhašení požáru přijalo operační středisko hlášení o dalším ve stejné obci. Na pomoc přispěchali také dobrovolní hasiči ze Zdounek. „Na místě byl zjištěn požár garáží s uskladněným materiálem a jedním osobním automobilem. Jednotky na pokyn velitele zásahu okamžitě nasadily dva útočné proudy a požár dostaly během půlhodiny pod kontrolu,“ sdělil Řezníček.

Díky rychlému zásahu se požár nerozšířil na další prostory a podařilo se zabránit větším škodám. Po půl čtvrté byly plameny uhašeny. „K oběma požárům se dostavil vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který pracuje na zjištění příčin vzniku těchto událostí i výši způsobených škod,“ dodal Řezníček.