Chlubil se, že bere pervitin. Před strážníky se dal na úprk přes živé ploty i přes Dřevnici

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Divokou honičku se strážníky si v pondělí střihnul jednatřicetiletý muž ze Zlína. Pod vlivem pervitinu se snažil dostat do jednoho z domů, kde si údajně něco zapomněl, bohužel si ale nemohl vzpomenout, co to bylo. Při zběsilém útěku přes zahrádky ho nezastavily živé ploty ani Dřevnice.

V pondělí před půl jedenáctou dopoledne přišlo zlínským strážníkům oznámení ze Zálešné. Měl se tu pohybovat muž zjevně ovlivněný alkoholem nebo jinou návykovou látkou, který se snažil vniknout do jednoho z tamních rodinných domů.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O tři minuty později dorazila hlídka na místo a strážníci se zkontaktovali s volající. Ta jim označila podezřelého jednatřicetiletého muže, který se nacházel na zahradě jejího souseda. „Dotyčný se strážníkům pochlubil, že patří mezi pravidelné konzumenty pervitinu a v místě něco hledá, protože si tam něco zapomněl, ale vlastně ani neví, co to bylo,“ sdělil mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Projednávání jeho chování nabralo na dramatičnosti ve chvíli, kdy se dal dotyčný na zběsilý útěk přes okolní zahrádky. „Divoce přitom skákal přes živé ploty i pevné zábrany a směřoval k řece Dřevnici. Ani jarní vodní tok s místní hloubkou necelého půl metru jej však nezastavil. Nabuzený muž jej s nepředstíranou vervou přebrodil a na druhém břehu ve čtvrti Podvesná se vrhl k jednomu z baťovských domků, kde se pokusil vydrápat do otevřeného okna. Odtud ho už ale sundali strážníci, kteří museli překonat jeho aktivní odpor za použití donucovacích prostředků,“ popsal Janík.

Následné orientační vyšetření potvrdilo dřívější tvrzení samotného muže, že je pravidelným uživatelem pervitinu. „Protože dotyčný nedokázal kontrolovat své chování, následoval po lékařské prohlídce jeho převoz do protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice v Kroměříži. Z přestupků proti veřejnému pořádku a majetku se nyní bude zpovídat před správním orgánem,“ uzavřel Janík.