Kriminalisté uzavřeli případ loňské tragédie v Lenoře na Prachaticku

Výbuch bytového domu v Lenoře na Prachaticku (zdroj HZS Jihočeského kraje)

PRACHATICKO – Kriminalisté v minulých dnech uzavřeli vyšetřování tragického výbuchu bytového domu v Lenoře na Prachaticku, k němuž došlo loni na podzim. Trestní stíhání pachatele je totiž v tomto případě nemožné, protože ten při výbuchu přišel o život.

Tragédie se stala 3. října 2020 mezi druhou a čtvrtou hodinou ranní. „Pachatel měl v bytovém domě číslo popisné 31 umístit propan-butanové láhve, nechal z nich unikat plyn a pak v koupelně svého bytu inicioval výbuch s následným požárem tohoto domu,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Následkem výbuchu a požáru došlo k devastaci všech bytových jednotek domu, k poškození sousedních domů i nemovitostí a k těžkým i lehčím zraněním obyvatel domu. „Jen škoda na majetku byla vyčíslena na bezmála 20 000 000 korun. Dopad, který jednání pachatele má na osudy obyvatel domu, se vyčíslit nedá,“ uvedl Matzner.

Kriminalisté případ uzavřeli jako zločin úmyslného obecného ohrožení. „Trestní stíhání je nepřípustné, neboť pachatel uvedeného skutku zemřel,“ dodal policejní mluvčí.