Radost a smích v karanténě. Zdravotní klauni pomáhají online

Zdroj: FN Brno

BRNO – Na mnohé z nás dopadly obavy a splín v době koronaviru, nejvíce náchylné jsou děti a senioři. Proto organizace Zdravotní klaun spustila jejich akci Virtuální klauniáda. Klauni nemůžou v době karantény přijít potěšit své klienty osobně, program je proto vhodnou alternativou.

Program je určen nemocným dětem v hospitalizaci nebo domácí péči, kteří jsou izolovaní od kamarádů. Klauniáda probíhá jako online videohovor, je tedy zcela bezpečná. Služba je zdarma. Jedním z pacientům je i malá Denisa, která čeká na transplantaci ledvin. „Se Zdravotními klauny se Deniska zná velmi dobře – byli s ní na každé dialýze. Od její maminky víme, že pro ni Virtuální klauniáda byla úžasnou psychickou vzpruhou“, přibližuje ředitelka Zdravotního klauna Kateřina Slámová Kubešová. Nejen děti potřebují potěšit, proto klauni navštěvují i domovy důchodců, kde se setkávají s velkou odezvou, proto plánují chodit i do dalších zařízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdravotní klaun je dobročinná organizace, která už od roku 2001 nabízí smích a zábavu svým klientům. Přispívá ke zlepšení psychického i fyzického stavu díky návštěvám vyškolených klaunů. Ti pravidelně navštěvují 63 nemocnic, 7 domovů pro seniory a 2 hospice.