Testy v domovech pro seniory žádné nemocné neodhalily

Rychlotesty žádného nemocného neodhalily a uzdravují se i nemocní v domově v Břevnici. Foto ilustrační/Shutterstock

VYSOČINA – V polovině dubna získala všechna pobytová sociální zařízení na Vysočině rychlostesty, které měly otestovat všechny zaměstnance na pracovištích. Do této chvíle se využilo 2 900 testů a všechny byly negativní. Dobré zprávy navíc přichází z domova v Břevnici u Havlíčkova Brodu, nemocní zůstávají už jen čtyři klienti a dvě zaměstnankyně domova.

„Původně bylo nemocných všech 22 klientů domova v Břevnici, dva lidé s dalšími zdravotními komplikacemi bohužel zemřeli, ale dobrou zprávou je, že ze zbývajících dvaceti se už 16 uzdravilo a jen čtyři lidé mají prozatím stále testy na nový typ koronaviru pozitivní. Ze zaměstnanců už je pozitivní pouze jedna zdravotní sestra a jedna pečovatelka,“ sdělil po jednání Rady Kraje Vysočina náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Rychlotesty kraj distribuoval nejen do sociálních zařízení na Vysočině, a to bez ohledu na zřizovatele jednotlivých zařízení, ale nakonec se rozhodl otestovat i zdravotníky v krajských nemocnicích. Další zařízení a případné sociální služby jsou v režii krajských hygieniků a postupně by se mělo dostat i na zdravotníky, pečovatele a osobní asistenty v terénních službách.