V Brně vyjela speciálně upravená tramvaj, vybízí obyvatele, aby šli darovat krev

Zdroj: DPMB

BRNO – Nová tramvaj s bývalou tenisovou reprezentantkou Lucií Šafářovou a mistrem světa ve sportovním lezení Adamem Ondrou už brázdí Brno. Jedná se o projekt, do kterého se zapojilo také Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Brno, kam lidé mohou přijít darovat krev.

Brno sdělilo svůj záměr již na tiskové konferenci v únoru, kdy šel darovat krev i Adam Ondra. „Dělá to, čemu se já věnuju, svět nějak lepší? Možná v určitých ohledech, ale darování krve může učinit téměř každý z nás a někomu tím jasně a hmatatelně pomoci. Proto jsem neváhal a stal se hrdou tváří této kampaně,“ sdělil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Transfuzní a tkáňové oddělení je největším výrobcem transfuzních  přípravků pro klinické využití v České republice. Je také krizovým centrem pro Jihomoravský kraj a kraj Vysočina. Kvůli výskytu koronaviru došlo k utlumení operací a také odběrů, nyní se vše vrací do normálu a proto je potřeba co nejvíce krve. Nemocnice aktivně oslovuje dárce prostřednictvím sociálních sítí a SMS.