Brodské mateřské školy se otevřou ještě v květnu

Brodské školky otevřou v pondělí 25. května. Foto ilustrační/Pixabay

HAVLÍČKŮV BROD – Brodští radní rozhodli, že všechny mateřské školky v Havlíčkově Brodě, které spadají pod jednu organizaci Mateřská škola Korálky Havlíčkův Brod, po koronavirové pauze znovu otevřou v pondělí 25. května. Uzavřené tak budou přes dva měsíce, omezení totiž začalo platit od 17. března.

„V tuto chvíli čekáme na zveřejnění metodiky od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ve které budou stanovené hygienické a bezpečnostní podmínky pro otevření našich mateřských škol,“ informovala v závěru dubna ředitelka školy Štěpánka Sýkorová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

A ještě 30. dubna ministerstvo dokument zveřejnilo. Popisuje základní provozní podmínky mateřských škol po dobu trvání potřeby dodržování epidemiologických opatření.
Doporučuje, aby učitelé trávili s dětmi co nejvíce času při venkovních aktivitách a využívali areál školek. Děti a pedagogové v MŠ nemusí nosit roušky, rodiče při příchodu do školky ale ano. Navíc dodržovat bezpečné dvoumetrové odstupy. Samotná škola musí ve spolupráci se zřizovatelem zajistit dostatečné množství dezinfekce, ve třídách často větrat a úklidoví pracovníci musí pravidelně čistit všechny místnosti a dezinfikovat povrchy. Rodiče pak musí podepsat čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Kompletní pokyny si můžete přečíst na webu MŠMT zde.

Fungovat začne i ZUŠ a dům dětí

O 14 dnů dříve se v Brodě otevře Základní umělecká škola Jana Václava Stamice a AZ Centrum – středisko volného času. „Výuka a zájmové činnosti, při kterých musí být dodrženy podmínky ochrany zdraví vydané MŠMT ČR, budou probíhat ve skupinách max. 15 účastníků. Více informací bude do konce týdne k dispozici na webových stránkách www.zushb.cz,“ informovala mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová.