Dopravních nehod v Plzeňském kraji zase přibylo: Koukněte na čísla!

Ilustrační fotografie, zdroj: Zdroj: HZS, ZZS

PLZEŇSKÝ KRAJ – Pokud za volantem auta vyjíždíte často do silničního provozu, asi nejlépe dobře víte, jaká je na našich silnicích situace. Nikoho tedy asi nepřekvapí, že nehodovost stále roste.

V Plzeňském kraji bylo za loňský rok zaznamenáno celkem 4 091 dopravních nehod, to je o celých 11,4% více, než v roce 2018. Pokud nehodovost přepočetáme na jeden tisíc obyvatel, v roce 2019 byla v kraji nejvyšší od roku 2010. Během nich bohužel vloni zemřelo osmadvacet osob a 101 jich bylo těžce zraněno. S lehkým zraněním vyvázlo 1 626 lidí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Srovnáme-li situaci na našich silnicích v rámci celé republiky, i přes stále se zvyšující čísla byl Plzeňský kraj po kraji Karlovarském druhým regionem s nejnižším počtem dopravních nehod. Co se týká tragických následků během dopravních nehod, náš kraj se zařadil s 28 oběťmi na páté místo. Nejvíce jich zaznamenal Středočeský kraj. Tam na silnicích zemřelo celkem 88 osob. „Věcné škody na majetku způsobené dopravními nehodami v roce 2019 dosáhly v kraji částky 247,4 milionu korun a v mezikrajském porovnání se Plzeňský kraj řadí na třetí nejnižší místo,“ uvedla Lenka Hamouzová z Krajská správy ČSÚ v Plzni.