Muž bez roušky dal pěstí cestujícím v tramvaji, kteří ho na to upozornili

OLOMOUC – V neděli 10. května řešili policisté incident v tramvaji MHD Olomouc, kdy osmadvacetiletý muž, který neměl nasazenou roušku, se pustil pěstí do cestujících, kteří ho na to upozornili. Policisté mu naměřili 2,3 promile alkoholu v dechu a muž zůstal až do vystřízlivění v policejní cele.

V neděli 10. května před sedmnáctou hodinou přijali policisté oznámení o incidentu v tramvaji MHD Olomouc na trase mezi zastávkami Pražská a Na Šibeníku. „Osmadvacetiletý muž, který neměl nasazenou ochranu dýchacích cest, byl na toto upozorněn šestačtyřicetiletým cestujícím. To ho rozzuřilo a muže napadl několika údery pěstí do obličeje,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Napadeného muže se zastala dvaapadesátiletá žena a dotyčný muž ji počastoval dalším úderem pěstí. Na místo přivolaní policisté u muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu 2,3 promile alkoholu v dechu. Na místě ho zadrželi a až do vystřízlivění následujícího dne si muž pobyl v policejní cele. Za přečin výtržnictví mu nyní hrozí až dva roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .