Nejrizikovější silnice pro srážky se zvěří je na Vysočině nedaleko Jihlavy

Jen za půl roku se na Vysočině událo bezmála 800 nehod - srážek se zvěří. Foto ilustrační/Pixabay

VYSOČINA – Od října 2019 do letošního března došlo na Vysočině k 786 srážkám se zvěří. Uvádí to aktuálně zveřejněný index SRNA, který vydává jedna z českých pojišťoven spolu s Centrem dopravního výzkumu. Nejrizikovější úsek na Vysočině najdete nedaleko Jihlavy na silnici II/602 v blízkosti rybníka Loudilka.

Policejní statistiky na Vysočině evidují za sledované období 786 srážek se zvěří. Jde o něco málo vyšší počet nehod v porovnání s Jihomoravským krajem (744) nebo s Pardubickým krajem (292). Škoda na zdraví, životě a majetku způsobená srážkami se zvěří činí v kraji podle SRNA indexu 7 134 korun na kilometr, což je čtvrtá nejvyšší hodnota v Česku. V porovnání s ostatními kraji Česka je na Vysočině četnost srážek se zvěří velmi mírně nadprůměrná. To znamená, že s ohledem na délku silniční sítě v kraji došlo k většímu počtu srážek se zvěří než ve zbytku republiky. Na Vysočině došlo průměrně k jedné srážce se zvěří každého 6,45 kilometru, zatímco průměr Česka je jedna srážka na každého 6,49 kilometru.

Nejrizikovější úsek na Vysočině najdete v katastru obce Kozlov, nedaleko krajské Jihlavy. Leží na silnici II/602 v blízkosti rybníka Loudilka. Podle dat Centra dopravního výzkumu tady na úseku dlouhém 159 metrů ve sledovaném období došlo k šesti srážkám vozidel se zvěří s celkovou škodou 215 700 korun.