Opilý muž havaroval a s autem zůstal v kolejišti

Špatně mohla dopadnout nehoda osobního auta u železničního přejezdu v Golčově Jeníkově. Foto: Policie ČR

GOLČŮV JENÍKOV – Provoz na trati u Golčova Jeníkova v pondělí 11. května zastavila nehoda osobního auta. Před 23.00 hodinou u přejezdu boural alkoholem posilněný 34letý řidič, který s autem skončil v kolejišti.

„Po havárii se řidič vydal směrem k vlakové stanici, kde se máváním snažil upozornit na vozidlo v kolejišti. Muže si všiml strojvedoucí nákladního vlaku, který směřoval do místa, kde stálo vozidlo a vlakovou soupravu tak stihl zastavit a zabránit střetu s vozidlem,“ popsala kritickou chvíli policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Přivolaní policisté na místě zjistili, že je řidič osobního auta opilý. Naměřili mu 1,55 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření ukázal 1,64 promile. „Dále policisté zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu a muž, který s vozidlem havaroval, není a nikdy nebyl vlastníkem řidičského oprávnění,“ upřesnila Miláčková.
I přes všechna tato zjištění, měl řidič a lidé v jeho okolí štěstí, nikdo se totiž nezranil.
Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiči hrozí až tři roky za mřížemi.