Policista pronásledoval opilého řidiče ve svém volnu

ilustrační foto

BLANSKO – Brněnský policista si během svého volna všiml opilého muže, který sedal v pondělí v podvečerních hodinách za volant auta v obci Rudice. Pronásledoval ho a pak ho zadržel.

Když podnapilý řidič nastartoval a vydal se na cestu, policista neváhal a začal ho ve svém soukromém vozidle pronásledovat. Řidič s vozidlem značky Kia Ceed při jízdě nebezpečně kličkoval po komunikaci a několikrát sjel mimo vozovku. Opilý řidič zastavil v Jedovnicích a z vozidla chtěl odejít. Policista se však zjevně opilého řidiče rozhodl na místě zadržet a střežil jej do příjezdu policejní hlídky. „Při dechové orientační zkoušce policisté čtyřiapadesátiletému muži naměřili přes tři promile alkoholu. Na místě mu proto zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu pro podezření ze spáchání trestného činu. Za svůj nerozvážný čin se bude opilec zodpovídat u soudu,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.