Řidiči, nepřehlédněte! Křižovatka pod Pohořelicemi se bude na 5 měsíců uzavírat

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Kvůli výstavbě jihovýchodního obchvatu Otrokovic čeká řidiče další dopravní omezení. V plánu je uzavření „pohořelické křižovatky“ a silnice vedoucí k farmě v Kvítkovicích. O uzavírce informoval zhotovitel stavby, společnost Eurovia.

Dopravní omezení potrvá přibližně pět měsíců. „Povolení k uzavírce bude vydáno od 1. června, ale s největší pravděpodobností k fyzickému uzavření dojde až 14. června. V tuto chvíli nelze ještě konkrétní datum sdělit,“ uvedla vedoucí otrokovického dopravně-správního odboru Renáta Krystyníková. Uzavírka by měla skončit v polovině listopadu.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pohořelickou křižovatkou projíždí autobus, který o víkendu jede ke hřbitovu. Jelikož bude křižovatka neprůjezdná, pojede po náhradní trase. Zastávka Napajedelská nebude obsloužena a autobus bude zastavovat na ulici Zlínská.

Vozidla mířící do areálu farmy a na skládku budou muset najíždět od Zlína směrem od Makra a dále po nově vybudované obslužné komunikaci podél D55. Řidiči mířící na hřbitov budou muset najíždět přes ulici K. H. Máchy. Stále přitom zůstává uzavřena silnice z Kvítkovic k Makru.