Tvrdil, že má pro seniorku přeplatek. Nakonec ji o peníze obral

Ilustrační foto

VSETÍN – Policisté pátrají po podvodníkovi, který ze vsetínské seniorky vylákal 600 korun. Peníze údajně potřeboval na kolek, po jehož zaplacení žena dostane několikatisícový přeplatek na sociálce. Seniorka mu peníze dala, muž se už ale neukázal.

K události došlo 29. dubna asi půl hodiny před polednem. Přibližně padesátiletý muž zazvonil u jednoho z bytů na ulici Jiráskova. „Seniorce, která v bytě trvale žije, uvedl, že má na sociálce několikatisícový přeplatek. Zároveň ovšem dodal, že aby jí přeplatek mohl vyplatit, tak musí mít žena kolek v hodnotě 600 korun. Muž se nabídnul, že pokud bude žena chtít, kolek jí zakoupí,“ sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

S tím seniorka souhlasila a peníze mu dala. Muž si je vzal a už se neukázal.

Policisté teď po podvodníkovi pátrají. „Asi padesátiletý muž byl podle seniorky vysoký asi 180 až 185 centimetrů, byl štíhlé postavy, měl nakrátko ostříhané světlé vlasy, na hlavě měl zelenou kšiltovku a textilní roušku. Muž mluvil plynule česky a choval se velmi slušně,“ popsal Jaroš.

Je možné, že si muže v uvedenou dobu v okolí ulice všimli další svědci, případně mohl s podobným příběhem oslovit další oběti. „Vsetínští policisté vyzývají nejen svědky, ale eventuálně i další poškozené, aby se přihlásili na vsetínském obvodní oddělení Policie ČR,“ dodal Jaroš.