Na jihu Čech přibyly 3 případy nákazy Covid-19. Všechny z jednoho okresu

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Po čtyřech dnech nulových přírůstků zaznamenali hygienici na jihu Čech během úterý tři nově potvrzené případy nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet uzdravených se nezměnil a zůstal na pondělních 140. Aktuálně bylo v úterý večer v regionu 34 pozitivních osob.

Od pondělního do úterního večera vyšetřily laboratoře v regionu 211 nových suspektních vzorků. Pozitivní byly tři. „Ve všech třech případech se jednalo o přenos nákazy od již dříve pozitivně testované osoby umístěné v současné době v karanténě. Všechny jsou z Prachaticka, kde v současné době evidujeme v rámci jižních Čech nejvíce aktuálně nemocných s Covid-19,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ze stávajících 34 aktivních případů na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 17 právě na Prachaticku, osm na Českobudějovicku, pět na Táborsku, dva na Strakonicku, jeden na Písecku, jeden na Jindřichohradecku. Českokrumlovsko je nyní okresem bez evidovaného aktuálního onemocnění.

„Pro podezření na onemocnění Covid-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem 13 777 osob. V povinné karanténě se k úterní osmnácté hodině nacházelo aktuálně 238 Jihočechů. Počet vyšetřených samoplátců se na jihu Čech v úterý zvýšil o 105 na celkových 1770,“ konstatovala epidemioložka jihočeské Krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.

Celkový počet Jihočechů, kteří se vrátili ze zahraničí zpět do vlasti v rámci hromadných repatriací i samostatně a byli či ještě jsou pod dohledem jihočeských hygieniků, se v úterý zvýšil o jednu osobu na celkových 337.