Připravujete se na léto na zahradě či na grilování na terase? Máme pár tipů!

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Slunné dny jsou jako stvořené k tomu, abychom se na zahradě sešli s přáteli a podnikli nějakou tu grilovačku nebo společné posezení u sklenky dobrého vína. Ve světle aktuální situace spousta lidí plánuje právě takovou možnost trávení volného času, ať už doma, máte-li na to vhodné venkovní prostory, nebo na chatě či chalupě. Co vám rozhodně nesmí chybět, aby taková párty proběhla s veškerým komfortem?

Ideální je pergola

Vy ještě nemáte svou terasu? Právě terasy vytvářejí ideální a částečně chráněný a odstíněný prostor pro pořádání nejedné zahradní párty. K vymezení takového prostoru je naprosto ideální zvolit pergoly. Ty nemusí být pouze plátěné a skládací, ale také mohou být pevnou součástí objektu. Taková pergola:

  • Propojuje zahradu s interiérem
  • Umožňuje posezení venku i vevnitř

Právě díky pergolám vstupuje váš interiér na zahradu a vy si můžete užít pohodlí a zároveň být venku na čerstvém vzduchu a užívat si výhledu. Pergola zajišťuje příjemné klima, vy budete venku, a přitom zároveň doma. Pod pergolou míváme často také posezení, přičemž tady se vám může hodit možnost nakoupit potahové látky, které seženete i na internetu za dobré ceny. Můžete tak vdechnout nový život třeba již staršímu zahradnímu nábytku, který už má po stránce vzhledu nejlepší léta za sebou, ale nechcete jej ještě vyhodit. S novým odolným potahem vám může sloužit ještě dlouho a vypadat zase k světu.

Vše musí být připraveno

Není nic horšího, než když si pozvete hosty a ti k vám musejí skrz vzrostlý neposečený trávník. Stačí, když trochu zaprší a pak zasvítí slunce a tráva roste jako divá. Rozhodně tak budete během celého léta využívat sekačky, kdy si dávejte pozor zejména na výběr takového modelu, aby byl ideální k velikosti vaší zahrady, abyste se moc nenadřeli. U sekaček benzínových se navíc nemusíte obtěžovat s kabelem a řešit jeho délku.