Současně předjížděli přes plnou a osobák skončil ve svodidlech

PROSTĚJOVSKO – Řidič osobáku a kamionu se rozhodli včera na Prostějovsku předjet traktor ve stejnou chvíli, navíc na místě označeném plnou čarou. Osobní auto skončilo zatlačené do svodidel podél silnice, škoda byla vyčíslena na 230 tisíc korun. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Ve středu 13. května v 8 hodin došlo na silnici mezi Protivanovem a Skelnou Hutí k dopravní nehodě kamionu a osobního auta. V místě označeném plnou čárou se čtyřiapadesátiletý řidič Škody Kodiak rozhodl předjet před ním pomaleji jedoucí kamion s návěsem a traktor s přívěsem. „V době, kdy předjížděl kamion, jeho řidič v úmyslu předjet traktor vyjel do levého jízdního pruhu. V důsledku toho došlo k bočnímu kontaktu osobního a nákladního automobilu a k naražení Kodiaku na svodidla vlevo podél komunikace,“ popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Policisté vyčíslili předběžnou škodu na 230 tisíc korun. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen dechovými zkouškami.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .