Dejte pozor ve Veselí, probíhá rekonstrukce ulice Na Drahách

foto Vojtěch Peša

HODONÍN – Stavební práce na ulici Na Drahách ve Veselí nad Moravou začaly v pondělí 11. května a skončit by měly na podzim. Ulice Na Drahách se nachází v blízkosti železničního přejezdu u sídliště Hutník a bude kompletně zrekonstruována.

Na Drahách vznikne nová dvoupruhová asfaltová vozovka o šířce 5,5 metru a délce 385 metrů. V ulici by mělo dojít také ke zklidnění dopravy. Počítá se s maximální rychlostí 30 km v hodině. Na začátku ulice, na jejím konci a v křižovatkách jsou navíc navrženy čtyři zpomalovací prahy. Podél vozovky budou umístěny parkovací pásy v šířce 2 metrů a nové oboustranné chodníky z betonové zámkové dlažby. Součástí projektu je i nové veřejné osvětlení, napojení dešťových svodů, úprava vodovodní šachty či sadové úpravy. „Během stavebních prací zajistil zhotovitel stavby umístěním dopravního značení přístup a příjezd k jednotlivým nemovitostem jejich obyvatelům a složkám Integrovaného záchranného systému,“ uvedlo město Veselí na webové stránce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.