Kino Svět v Táboře opět začne promítat. Přivítá však méně návštěvníků

Kino Svět v Táboře (zdroj FB Kino Svět Tábor)

TÁBOR – Kino Svět v Táboře po nucené přestávce způsobené pandemií koronaviru opět otevírá své brány. Kvůli stále ještě trvajícím opatřením se však do sedadel vrátí jen necelá polovina možných návštěvníků.

Kino začne promítat od pondělí 18. května 2020. Jak informoval jeho správce Ivan Mužík, z celé kapacity sálu (to znamená 238 míst) se bude až do odvolání prodávat pouze 97 vstupenek. „Diváci budou sedět obřadu. Pokud například do kina přijde dvojice, jedno místo vedle je vždy vynechané,“ uvedl správce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Samozřejmostí bude používání dezinfekčních prostředků a roušek. Do sálu si diváci nesmějí brát jídlo ani pití. Personál kina bude také dbát na zvýšený úklid. „Těšíme se, že se po tak dlouhé době kino opět rozeběhne. Divákům doporučujeme, aby si vstupenky kupovali přes internet nebo na místě platili kartou. Přijímat budeme i hotovost,“ uvedl Ivan Mužík.

Prvním filmem, který se bude promítat 18. května od 17:00 hodin, je československá komedie Ženská na vrcholu.