Plátno ve světelském kině se rozsvítí za týden

Potřebujete už nutně kulturní zážitek? Pak zbystřete, kino ve Světlé začne promítat už příští týden. Foto: Město Světlá nad Sázavou

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU – Po dvouměsíční přestávce se pro milovníky filmů promítaných na velkém plátně otevře zdigitalizované kino ve Světlé nad Sázavou. První diváky uvítá v pátek 22. května, pro začátek bude promítat jen v pátek večer a pro děti v neděli odpoledne.

„Do programu zařadíme to nejzajímavější z uplynulých měsíců a budeme netrpělivě vyhlížet plán premiér na další měsíce,“ uvedla ředitelka světelského kulturního centra KyTICe Jana Kupčíková s tím, že vstupenky si můžete zakoupit prioritně online, případně v Infocentru a půl hodiny před každým promítáním se otevře i pokladna kina.

Kino ano, ale za hygienických opatření

Dovnitř budou moci filmoví příznivci jen s rouškou nebo podobnou ochranou nosu a úst. Před pokladnou i ve foyer bude potřeba dodržovat dvoumetrové rozestupy a respektovat pokyny personálu, u vstupu pak bude připravená desinfekce.

„Sedět se bude moci maximálně po dvou vedle sebe a od ostatních návštěvníků vás musí dělit prázdné sedadlo. Za vámi bude vždy celá řada prázdná. Složitostí se ale obávat nemusíte, do prodeje pustíme pouze ty vstupenky, které tento předepsaný systém respektují,“ vysvětluje ředitelka Kupčíková a zároveň žádá, aby návštěvníci neobsazovali v kinosále místa, která nebudou mít uvedená na vstupence. Navíc žádá, aby filmoví fanoušci prozatím nechali doma jakékoliv občerstvení. „Už se na protínání a hlavně návštěvníky těšíme a pomalu připravujeme program Letního kina,“ vzkázala na závěr Jana Kupčíková.