Senior taxi brázdí Vsetín už dva roky, služba bude pokračovat i nadále

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Už dva roky jezdí Vsetínem speciální senior taxi, které dopravuje důchodce tam, kam jejich síly už nestačí. Za tu dobu najeli řidiči už 8500 jízd.

Službu využívá více než tisícovka občanů nad 65 let nebo držitelů ZTP karet. Jelikož ne každý senior má možnost dopravit se na nákup nebo k doktorovi, Vsetín tuto službu zavedl v roce 2018. Od té doby se těší velkému zájmu. Noví zájemci se musí nejprve registrovat na odboru sociálních věcí městského úřadu, poté dostanou kartu s evidenčním číslem, jménem uživatele a telefonním číslem na řidiče taxi. „U něj si jednotlivé jízdy lze objednávat v pracovní dny od 6.30 a nově až do 17 hodin. Maximálně lze uskutečnit osm jízd za měsíc, a to výhradně na území Vsetína,“ sdělila místostarostka Simona Hlaváčová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve srovnání s velkými městy se na Vsetíně najezdí až dvakrát tolik jízd, v průměru to vychází na 23 jízd denně a 450 měsíčně. Cesta taxíkem vyjde seniory na 25 korun bez ohledu na vzdálenost, město přispívá částkou 50 korun. Po dvouletém období končí tento rok Vsetínu smlouva, a proto město hledalo dalšího poskytovatele. Konkurz vyhrála opět stejná firma, a tak se nezmění ani cena jízdného. Budou se sice vydávat nové průkazy, v platnosti zůstanou ale i ty staré.