Doobchodovali? Policie stíhá dva drogové dealery ze Svitavska

SVITAVSKO – Policisté zahájili trestní stíhání dvou mužů pro nedovolenou výrobu a distribuci pervitinu. Budou nyní na Svitavsku drogy více nedostupné?

V prvním případě policisté zahájili trestní stíhání čtyřicetiletého nezaměstnaného recidivisty a narkomana z Moravskotřebovska. „Viníme jej ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, kterého se měl dopouštět od loňského roku do současnosti,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Ondřej Zeman.

Dealer měl v uvedené době zobchodovat v desítkách případů nejméně 16 g pervitinu, a to i přes skutečnost, že byl za obdobnou trestnou činnost v posledních třech letech soudem potrestán. V současné době mu v případě prokázání viny před soudem hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Ve druhém případě se jedná o čtyřiadvacetiletého již dříve trestaného a nezaměstnaného muže z Litomyšlska. „Jeho obchodování s drogou mělo začít již v roce 2017 a pokračovat do současné doby. I v jeho případě se má jednat o desítky případů,“ upřesnil mluvčí Zeman.

Celkově měl mladý muž rozprodat nejméně 24 g této návykové látky, kterou dříve sám užíval. Dle jeho slov v současné době užívá pouze marihuanu. „Za přečin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí mladému muži v případě prokázání viny před soudem trest odnětí svobody až na pět let,“ dodal policejní mluvčí.

Ilustrační foto