Hraniční přechod v Habarticích byl otevřen v pendlerském režimu

LIBERECKÝ KRAJ – Ode dneška je možné překročit státní hranici na dalším z hraničních přechodů v kraji.

Dnes ve 4 hodiny ráno se v souvislosti s pozvolným uvolňováním krizových opatření znovuotevřel další hraniční přechod v Libereckém kraji. Jde o přechod Habartice – Zawidów ve Frýdlantském výběžku na silnici I/13 s Polskou republikou.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Režim na hraničním přechodu Habartice – Zawidów byl stanoven jako pendlerský. Za daných podmínek je možné projet pouze v časech od 04:00-08:00; 12:00-16:00 a 20:00-24:00 hodin. Provoz na přechodu je omezen pro tranzitní nákladní dopravu do 3,5 tuny,“ vysvětlil policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský.

Během prvního otevíracího turnusu do 8 hodin ráno hraničním přechodem projelo na 30 automobilů. Kontroly z polské strany na hranicích a omezení pro cizince zůstávají v platnosti nejméně do 12. června. Cizinci hranice mohou překročit jen na stanovených přechodech a musí prokázat, že v Polsku pracují, podnikají, nebo tam mají příbuzné.

Foto: Policie ČR