Opilý řidič ulomil zábradlí i strom

zdroj: Policie JMK

BŘECLAV – V noci na pátek uslyšeli obyvatelé Mikulova velký rámus. V ulici 22. dubna havaroval řidič Škody Octavie a bral s sebou, co mu přišlo do cesty.

Podle policejního mluvčího Petra Zámečníka řidič při průjezdu pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení a s vozidlem vyjel mimo komunikaci. Tam narazil do zábradlí, pokračoval dál přes chodník, následně narazil do dalšího zábradlí a stromu, který přelomil. Po dopravní nehodě ještě měl dost kuráže na to, aby z místa ujel. O pár ulic dále jej vypátrala hlídka strážníků městské police. „Při dechové zkoušce přistižený řidič nadýchal dvě promile alkoholu. Konzumaci alkoholu nepopíral a doznal, že před jízdou pil tvrdý alkohol. Při havárii se nezranil on, ani jeho spolujezdkyně. Svojí bezohlednou jízdou napáchal škodu za 60 tisíc korun. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a čeká jej obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnil Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.