K čelní srážce dvou osobních aut u Vílance letěl vrtulník

Na silnici I/38 z Jihlavy na Vílanec se po poledni srazila čelně dvě osobní auta. Úsek nebylo možné přibližně do 15.00 hodiny projet. Foto: HZS Kraje Vysočina

JIHLAVSKO – U vážné dopravní nehody zasahovali v úterý 19. května hasiči, zdravotníci i policisté u Vílance na Jihlavsku. Čelně se tady kolem 12.30 hodin srazila dvě osobní auta. Pro zraněné dokonce letěl vrtulník. Silnice I/38 z Jihlavy na Znojmo byla po dobu zásahu neprůjezdná. Omezení má skončit k 15.00 hodině.

Při nehodě se zranili tři lidé. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných. Jednoho zraněného transportoval vrtulník.
„Zdravotníci ošetřili celkem tři lehce zraněné osoby, které následně převezli k dalšímu dovyšetření na urgentní příjem Nemocnice Jihlava,“ upřesnil mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.
Hasiči havarovaná auta protipožárně zabezpečili, stejně jako místo nehody. „Při nehody unikly provozní kapaliny, proto hasiči použili speciální sorbent,“ doplnila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Zásah na místě by měl každou chvíli, tedy před 15.00 hodinou odpolední skončit. Příčinu, průběh a okolnosti dopravní nehody vyšetřují policisté.