Letní kino Háječek v Budějovicích změní provozovatele. Známe podrobnosti!

Letní kino Háječek v Českých Budějovicích (zdroj kinokotva.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Příznivci Letního kina Háječek se mohou radovat. O romantiku pod širým nebem nepřijdou. V minulém týdnu byl totiž radou města vybrán nový provozovatel, který se jeho vedení ujme na dva roky. Některé záměry nájemce nastínil náměstek primátora Juraj Thoma.

Do vypsaného výběrového řízení se v řádném termínu přihlásili tři uchazeči. „Nesoutěžilo se na ekonomické ukazatele, ty byly pevně dané městem v podmínkách soutěže, ale o koncept příštího provozování,“ nastínil podmínky výběru Thoma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

A právě celkové dramaturgické pojetí, jasná marketingová linie a ekonomická rozvaha spolu se zjevně velikým odhodláním a nadšením uchazeče zaujalo radu města natolik, že na období od 15. června 2020 do 31. srpna 2022 vybrala za nájemce letního kina Háječek zapsaný spolek Asociace jihočeských audiovizuálních tvůrců z Českých Budějovic.

„Líbí se mi, jak vítěz uvažuje nejen o filmové dramaturgii, která by vyváženě přinášela filmovou klasiku i hollywoodské premiéry, ale i o doprovodných programech, jimiž chce nabídnout publiku hudební, divadelní nebo taneční performance, a to ať už před samotným promítáním nebo jako samostatný program,“ přiblížil některé záměry nájemce kina náměstek Thoma.

Pro veřejnost důležitou informací je, že vstupné bude opět jednotné, a to ve výši 50 korun. Město České Budějovice se bude roční dotací 600 tisíc korun podílet na dorovnání přímých nákladů na jednu vstupenku, které si nárokují distributoři filmů.