Na jihu Čech v pondělí nepřibyl žádný nakažený. Zvýšil se ale počet uzdravených

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během pondělí hygienici na jihu Čech nezaznamenali opět žádný nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Statistiky ovšem významně vylepšilo osm nově uzdravených. K pondělnímu večeru tak bylo v regionu už celkem 156 uzdravených a počet aktuálně pozitivních osob se tak snížil na 18.

Tak málo pozitivních bylo v kraji naposledy před dvěma měsíci osmnáctého března. „Od nedělního do pondělního večera vyšetřily laboratoře v regionu 70 nových suspektních vzorků. Pozitivní nebyl opět žádný. Skvělou zprávou je zejména sedm nově uzdravených na Prachaticku a jeden na Českobudějovicku,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ze stávajících 18 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno deset na Prachaticku, čtyři na Táborsku, tři na Českobudějovicku a jeden na Jindřichohradecku. Strakonicko, Českokrumlovsko a Písecko si stále udržují aktuální nulu.

„Pro podezření na onemocnění bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem 14 586 osob. V povinné karanténě se k pondělní osmnácté hodině nacházelo aktuálně 149 Jihočechů. Počet vyšetřených samoplátců se na jihu Čech v pondělí zvýšil o 21 na celkových 2 555,“ konstatovala epidemioložka jihočeské Krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.