V moravských jeskyních startuje 25. května nová sezona s eVstupenkami

zdroj: SJ ČR

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Po nucené více než dvouměsíční pauze se otevřou od 25. května pro veřejnost všechny zpřístupněné jeskyně provozované Správou jeskyní České republiky. Novinkou letošní sezony bude možnost koupit si na oficiálním webu www.caves.cz elektronickou vstupenku.

Návštěvníci budou moci na prohlídku pouze s ochranou dýchacích cest rouškou, u vstupu v pokladnách bude připravena dezinfekce rukou. Vzhledem k nutnosti dodržet rozestupy 2 metry kromě rodin a taky vzhledem k užším prostorům v některých jeskyních bude v řadě z nich počet lidí v prohlídce omezen. Proto budou mít možnost koupit si na oficiálním webu www.caves.cz elektronickou vstupenku, pro začátek nejprve ve zkušebním provozu. „Návštěvníkům tak chceme nabídnout možnost dalšího způsobu nákupu vstupenek, aby už k jeskyni jeli s tím, že mají prohlídku garantovanou,“ řekl ředitel Správy jeskyní České republiky Lubomír Přibyl. V úvodním zkušebním provozu vypíší jednotlivé jeskyně na internetu obvykle dva či tři časy prohlídek prodávaných pomocí eVstupenky. Například v pěti jeskyních Moravského krasu je to v 10:00, 12:00 a 14:00. Ostatní prohlídky během dne budou nadále prodávány klasicky v pokladně, operativně dle zájmu příchozích a možností průvodců. Prohlídky ve všech jeskyních jsou organizovány pouze s průvodcem. „Kupující eVstupenek upozorňuje správa na nutnost dorazit k jeskyni s dostatečným předstihem. Při nestihnutí času prohlídky eVstupenky bez náhrady propadají. Obdobný systém už nějaký čas funguje například na tuzemských státních hradech a zámcích. U dvou jeskyní Javoříčských a Mladečských je zatím před prázdninami eVstupenka na daný den bez garantovaného času prohlídky a návštěvník se ho dozví po příchodu u pokladny,“ uvedl tiskový mluvčí Správy jeskyní České republiky Pavel Gejdoš.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.