Covid-19: Již osmý den v řadě hlásí hygienici na jihu Čech nulu

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Již osmý den v řadě nezaznamenali hygienici na jihu Čech žádný nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Do statistik se ovšem zapsali tři nově uzdravení. Počet aktuálně pozitivních se tak opět snížil.

Od úterního do středečního večera vyšetřily laboratoře v regionu 187 nových suspektních vzorků. Pozitivní nebyl opět žádný. „Tři nově uzdravení, dva na Táborsku a jeden na Prachaticku, a další pokles osob v nařízené karanténě tak potvrzují, že se jižní Čechy dál úspěšně uzdravují. Přes tuto kladnou bilanci přesto stále prosím veřejnost o ohleduplnost a dodržování hygienických pravidel, vždyť třeba na severní Moravě nyní vidíme, jak rychle se onemocnění v ohnisku šíří,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ze stávajících patnácti aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno devět na Prachaticku, tři na Českobudějovicku, dva na Táborsku a jeden na Jindřichohradecku. Strakonicko, Českokrumlovsko a Písecko si stále udržují aktuální nulu.