Hoši se včera v Přerově vážně zranili při pádu z koloběžky a z kola. Těžšímu úrazu hlavy zabránila přilba

PŘEROV – Městská policie v Přerově informovala o dvou případech, kdy se včera staly dva úrazy dětí po pádu z koloběžky a z kola a strážníci byli požádání o součinnost. Pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných, po ošetření předali věci dětí, které zůstaly na místě úrazu, rodičům dětí a informovali je o zdravotním stavu jejich synů.

Včera ve tři hodiny odpoledne požádala záchranná služba v Přerově městské strážníky o spolupráci při ošetření zraněného dítěte, které spadlo z koloběžky. „Hlídka na místě zjistila chlapce se zlomenou rukou a tržnou ránou v obličeji, kterého již ošetřoval na místě přítomný lékař. Vážnějšímu úrazu hlavy naštěstí zabránila ochranná přilba,“ uvedl mluvčí Městské policie Přerov Miroslav Komínek. Když chlapce odvezla sanitka do nemocnice, strážníci zavezli koloběžku i s dalšími věcmi otci zraněného hocha a informovali ho o zdravotním stavu syna. Netrvalo ani dvě hodiny a motohlídka dostala další žádost o spolupráci při ošetření dítěte. Tentokrát se jednalo o chlapce, který se zranil na po pádu na kole na bikrosové dráze. Strážníci nalezli hocha, který si po pádu ošklivě zlomil obě ruce a začali s první pomocí. Během chvíle dorazila i sanitka s lékařem, který si chlapce převzal. „Strážníci pomohli záchranářům dopravit zraněného hocha na dostupnější místo, odkud mohl být transportován na operaci,“ upřesnil Komínek. Kolo a další věci si převzali rodiče zraněného, kteří přijeli na místo pádu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .