Pardubický kraj rozdává svým organizacím bezdotykové teploměry

PARDUBICKÝ KRAJ – Do krajem zřízených organizací zamířily v těchto dnech objednané bezdotykové teploměry, které by měly pomoci před šířením koronaviru. Během včerejška bylo distribuováno do školských zařízení 74 z celkem nakoupených 120 bezdotykových teploměrů, které kraj objednal v rámci zvýšení bezpečnosti pro své příspěvkové organizace.

Teploměry zamířily do středních škol, nemocnic následné péče, poskytovatelům sociálních služeb či do kulturních organizací (muzea a galerie). Kraj celkově za tyto teploměry zaplatil 115 tisíc korun a další kusy si bude moci každé ze zařízení pořídit na své náklady. V nejbližších dnech budou distribuovány i avizované sterilizátory pro suchou dezinfekci osobních ochranných prostředků, o kterých jsme vás informovali ZDE.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Chceme tím snížit pravděpodobnost nákazy v našich organizacích. Opatrnosti není nazbyt ani v době, kdy se rozvolňují vládní nařízení. Stále je potřeba eliminovat jakoukoliv možnost vedoucí ke vzniku ohniska nákazy. Teploměry jsou jedním z nástrojů prevence,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Ve školách Pardubického kraje není nařízeno měření teploty žáků při vstupu do budovy. Ředitelé tak však činí na základě vlastního rozhodnutí k zvýšení bezpečnosti. Po částečném znovuotevření středních škol byl nákup velmi uvítán řediteli i samotnými pedagogy. Školy často disponovaly standardními rtuťovými či dotykovými digitálními teploměry. Nyní mohou využít nesrovnatelně hygieničtějšího, ale také rychlejšího způsobu měření.

Foto: Pardubický kraj