Pozor, změna! Zákaz návštěv ve Fakultní nemocnici Brno stále platí

Zdroj: FN Brno

BRNO – Od pondělí 25.5. měly být povoleny návštěvy ve všech areálech Fakultní nemocnice Brno. Vedení toto rozhodnutí ale přehodnotilo z důvodu ochrany pacientů a vydaných opatření Ministerstva zdravotnictví.

Vydaná opatření není nemocnice schopna naplnit, proto stále platí zákaz návštěv. Od tohoto pondělí byl také spuštěn rezervační systém pro samoplátce na testy na koronavirus, nově přibyla také možnost objednání pro pacienty se žádankou od praktického a dětského lékaře a od ambulantního pneumologa. Pacienti poslaní od Krajské hygienické stanice mají vymezenou dobu od 8 do 9 hodin. Částka za odběry pro samoplátce byla snížena na 1756 korun. Výsledek je k dispozici do 24 nebo 48 hodin, zavolá vám ho přímo nemocnice, pokud je negativní, v případě pozitivního pak hygienická stanice. Je možné také osobní převzetí výsledku, a to na centrálních informacích v přízemí vstupu do pavilonu L.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.